Czy warto korzystać z promocji bankowych?

W ofertach banków nierzadko pojawiają się promocyjne konta, karty kredytowe czy inne produkty bankowe, za których użytkowanie możemy uzyskać określoną premię. Należy jednak zastanowić się nad ich wszystkimi plusami i minusami.

Z pewnością warto skorzystać z oferty, gdy oczywiste jest, że bank proponuje nam lepsze oprocentowanie środków na rachunku. Warto więc wówczas skorzystać z promocyjnej lokaty i zlokalizować tam nasze oszczędności. Obecnie ciężko jest znaleźć takie produkty bankowe, które zapewniałyby sensowny a zarazem pewny zysk z zdeponowanych pieniędzy.

Kolejną przesłanką do skorzystania z promocji są lepsze parametry promocyjnego konta od parametrów konta bankowego, z którego aktualnie korzystamy. Możemy zaoszczędzić parę ładnych złotych, gdy konkurencyjny bank oferuje nam darmowe przelewy, korzystanie z karty do konta bez opłat czy darmowe prowadzenie konta.

Warto też rozważyć skorzystanie z promocji, gdy możemy osiągnąć jakieś dodatkowe korzyści. Mowa tu głównie o programie Payback, dzięki któremu może wrócić do nas nawet kilkadziesiąt złotych. To zawsze jakieś dodatkowe pieniądze, więc czemu nie skorzystać?

Powyższe sytuacje ukazują korzyści wynikające ze skorzystania z promocji – jest to osiąganie korzyści drogą optymalizacji kosztów.

Czasem jednak najzwyczajniej w świecie nie warto zawracać sobie głowy daną promocją. Jeżeli konto założyć możesz tylko w danej placówce banku, oddalonej od Twojej miejscowości sporą ilość kilometrów, to niezbyt opłacalna jest podróż i marnowanie swojego wolnego czasu na czasochłonne formalności. Co więcej, jeżeli jesteś raczej osobą nieuporządkowaną finansowo – masz parę kont, nieużywanych kart itp., to warto najpierw zrobić z nimi porządek niż pchać się w kolejny produkt bankowy. Z pewnością minimalizacja ilości kont i kart przyniesie Ci zysk.

Pamiętajmy więc, że promocje bankowe bywają dobrą okazją do zarobienia dodatkowych pieniędzy, ale do każdej z nich powinniśmy podejść z rozsądkiem, analizując wszystkie za i przeciw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *