Konto młodzieżowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór młodzieżowego konta bankowego nie powinien być uzależniony od opinii rówieśników czy chwytliwej reklamy. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować oferty kilku banków, zwracając uwagę na kluczowe aspekty takiego konta.

Obecnie w ofercie większości banków znaleźć można konta młodzieżowe, za których prowadzenie klient nie jest obciążany opłatą. Należy zwrócić uwagę, czy bank pobiera taką opłatę. Jeśli tak – warto poszukać czegoś innego.

Kolejną opłatą, z jaką może spotkać się klient jest miesięczny koszt korzystania z karty płatniczej. Często bywa tak, że przy spełnieniu określonych warunków – np. odpowiedniej ilości wykonanych transakcji  czy określonych wpływach na konto, Klient zwalniany jest z takiej opłaty. Należy jednak zweryfikować te informacje przed podpisaniem umowy.

Podobnie sprawa ma się z kosztami przelewów przez internet. Obecnie standardem jest, że są one darmowe. Jednak zawsze należy się upewnić jak wygląda to w konkretnym banku. Jest to dość istotny aspekt, jako że przelewy internetowe to codzienność.

Bywa czasem, że warunkiem koniecznym do otwarcia konta młodzieżowego jest posiadanie przez rodzica konta w tym samym banku. To dość mocno komplikuje sprawę, gdyż może zdarzyć się, że znalazłeś najatrakcyjniejsze dla siebie konto, a nie będziesz mógł go założyć ze względu na to, że rodzice wybrali inny bank. Warto szukać więc banku bez podobnych ograniczeń.

Młodzieżowe konto bankowe założysz bezpośrednio w placówce, ale możesz też zrobić to internetowo. W dobie powszechności internetu banki wychodzą swoim klientom naprzeciw umożliwiając zakładanie kont online. Wystarczy jedynie wypełnić formularz na stronie www i oczekiwać wizyty kuriera z dokumentami. Po dokładnym przestudiowaniu jej wraz z rodzicami, podpisujecie ją. Konto w przeciągu paru dni zostanie aktywowane.

Reasumując, przy zakładaniu konta najistotniejsze są opłaty związane z jego korzystaniem. Idealną  (i najczęściej spotykaną) sytuacją jest, gdy takie w ogóle nie występują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *