Kredyt gotówkowy – jak zaciągnąć?

Zanim otrzymamy nasz kredy należy przejść przez parę etapów jego pozyskania. Poniżej zaprezentujemy najważniejsze:

  1. Nie musimy podawać bankowi celu naszej pożyczki (w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego czy mieszkaniowego). Jest to niebywale zaleta kredytu gotówkowego.
  2. Zapoznajemy się z ofertami poszczególnych banków. Jest to konieczność przed procedurą wnioskowania. Należy pamiętać, że najniżej oprocentowany kredyt nie zawsze jest najtańszym rozwiązaniem. Kosztami kredytu są również takie opłaty dodatkowe jak prowizje, ubezpieczenia, dodatkowe pakiety. Pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z tymi opłatami.
  3. Wnioskowanie o kredyt. Po decyzji o wyborze konkretnego kredytu w określonym banku składamy odpowiedni formularz, w którym podajemy swoje dane i kwotę jaką chcemy pożyczyć. Właściwie wypełniony formularz możemy złożyć w placówce banku osobiście (wówczas pracownik banku pomoże nam wypełnić go w odpowiedni sposób) lub online bez marnowania czasu w kolejkach.
  4. Kolejno następuje weryfikacja wszystkich dokumentów i wydawana jest decyzja o przyznaniu bądź nie kredytu. Decyzja jest pozytywna, gdy bank nie ma żadnych zastrzeżeń. Bank sprawdza przede wszystkim naszą zdolność kredytową. Odbywa się to na podstawie oceny naszej sytuacji materialnej – zaświadczenia o zarobkach oraz historii kredytowej. Zostaniemy prześwietleni pod kątem regularności w spłacaniu rat ewentualnych wcześniejszych kredytów, alimentów czy innych zobowiązań finansowych naszego domowego budżetu.
  5. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu kredytu czas na podpisanie umowy między bankiem a klientem gdzie mamy określone szczegółowo warunki spłaty naszej pożyczki online. Ważne jest abyśmy dokładnie ją przestudiowali i w razie jakichkolwiek niejasności wyjaśnili wszystko z pracownikiem banku.
  6. Następstwem podpisania umowy jest przekazanie gotówki przez bank klientowi. Może się to odbyć w dwojaki sposób. Pierwszy to odebranie gotówki w placówce banku. Drugą opcją jest przelew na rachunek bankowy klienta. Od tej pory możemy już cieszyć się dodatkowymi środkami pieniężnymi i wydać je na dowolny cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *