Spirala zadłużenia? Nie pozwól sobie na nią

Jakiekolwiek zobowiązania finansowe mogą zakończyć się tragicznie. Zadłużenie nie jest tym czego byśmy chcieli, nie jest tym do czego należy dopuścić. Jednak w wielu przypadkach strach paraliżuje jakiekolwiek racjonalne działania i prowadzi to do lawiny, prowadzi do powstania spirali zadłużenia. Nie powinno się do czegoś takiego dopuścić. Już niezależnie od przyczyn takiego stanu rzeczy, należałoby skorzystać z licznych możliwości prowadzących do oddłużenia. Co zatem warto zrobić, jakiego rodzaju działania zastosować kiedy przykładowo bank monitami upomina się o spłatę kredytu, kiedy w naszej skrzynce pocztowej znajduje się pismo z firmy windykacyjnej odnośnie pobranej wcześniej pożyczki?

Dokładna analiza sytuacji

Jeżeli wszczyna się przeciwko nam działanie windykacyjne, kiedy dostajemy ponaglenia z banku to oczywistym jest, że wszystko musi być dokładnie przedstawione na piśmie. Dlatego zamiast wpadać w panikę należy na spokojnie zapoznać się z tym co otrzymaliśmy. Będzie to między innymi sprawdzenie tego jak wygląda nasz dług, z jakiej przyczyny powstał, ile jest do spłaty, jakie są skutki prawne kiedy nie zastosujemy się do informacji przekazanych na piśmie. W wielu przypadkach takie pisma zawierają również pomocnicze informacje co zrobić by sprawę rozstrzygnąć polubownie, by zakończyć wszystko ugodą.

Gra na zwłokę nie popłaca

Jakiekolwiek odwlekanie w czasie kontaktu z firmą windykacyjną, z bankiem to największy błąd jaki można popełnić. Warto działać od razu, warto działać szybko. Kontakt ze specjalistą, osobą zajmującą się naszym zadłużeniem to najlepsze co można zrobić na początek. Dzięki temu uzyskamy multum informacji, dzięki temu dostaniemy sposoby na rozwiązanie tej patowej sytuacji. Pamiętajmy, osoby które windykują nasze zadłużenie nie robią tego by nas straszyć, im również zależy aby odzyskać pożyczkę chwilówkę, kredyt dlatego będą działać tak aby wszystko zakończyło się pozytywnie. Nadmierne przeciąganie kontaktu z wierzycielem to oczywiście wzrastające odsetki, to powiększanie się naszego długo, to również możliwość skierowania sprawy do komornika, sądu.

Porozumienie, regularne spłacanie zobowiązań

Jeżeli istnieje możliwość to warto zgodzić się na proponowane porozumienie. Dzięki temu zostaną ustalone nowe zasady związane ze spłatą zobowiązania, dzięki temu będzie można sytuację wprowadzić ponownie na prostą drogę. Oczywiście należy mierzyć siły na zamiary i negocjować spłatę miesięcznej raty tak aby nie zniszczyła całkowicie naszego domowego budżetu. Po tym nie pozostaje nic innego jak po prostu pilnowanie terminów spłat rat, czynić to regularnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *